ANASAYFA2.ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI (YARIŞMAYA KATILMA FORMU VE ŞARTLAR

2.ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI (YARIŞMAYA KATILMA FORMU VE ŞARTLAR

"Gevaş ilçemiz tarihi ve doğasıyla fotoğraf sanatçılarına muazzam bir çalışma alanı sunuyor. İlçenin her tarafını sürekli gezen biri olarak şunu söylemek isterim, ne yazık ki bu alanların önemli bir bölümü henüz keşfedilmemiş durumda. Biz de fotoğrafçılarımıza daha uzun bir çalışma süresi tanıma ve bu şekilde her mevsimin farklı güzelliklerini hep beraber keşfedip tanıtma adına bu sene yarışmamızın ikincisini düzenliyoruz. Gerek amatör ve gerek profesyonel bu işin tüm ilgililerini ilçemize davet ediyoruz. Belediye olarak tüm fotoğraf sanatçılarımıza bu süreç içersinde her türlü destek ve kolaylığı da sağlayacağız. Biz, sadece ilimizde değil il dışından da yoğun katılım bekliyoruz"

 

 "Yarışmaya ilçemizde bulunan tarihi yapılar (kümbet, tarihi mezarlıklar, camiler, kiliseler, kaleler ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları), doğal güzellikler (dağlar, yaylalar, ovalar, göller, akarsular vb.), bölgeye ait kültürel öğeler (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenek ve görenekler, halk oyunları, düğünler ve el sanatları vb.), Gevaş'a özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan fotoğraflar katılabilecek"

 

Başvuruların 15 Ekim 2017 tarihinde sona erecek yarışmaya katılan fotoğrafların seçici kurul jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren fotoğraflar belirlenecek. Yarışma sonucunda dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar, Gevaş Belediyesi tarafından farklı yerlerde sergileneceği ve sahiplerinin ödüllendirileceği kaydedildi. 

 

Yarışmaya katılmak için lütfen aşağıdaki "YARIŞMAYA KATILMA FORMU VE ŞARTLARI" linkini tıklayın...

YARIŞMAYA KATILMA FORMU VE ŞARTLAR