ANASAYFABELEDİYEMİZDEN BAHAR TEMİZLİĞİ

BELEDİYEMİZDEN BAHAR TEMİZLİĞİ

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bahar temizliğine başlandı.Kış aylarının yavaş yavaş geride kalması ve bahar aylarının gelmesi ile birlikte belediyemiz harakete geçti.  Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz, kışın çamurlanan kaldırımlarda temizlik çalışması başlattılar. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Harun Ayas, “İlçemizde 2014 yılında İller Bankası kontrollüğünde başlatılan alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarında ilçe merkezindeki bütün yollar kullanılamaz hale gelmiştir. Yaz aylarında toz, yağışlı günlerde ise çamurlu yollar vatandaşlarımızı mağdur ettiği bir gerçektir. 

Gönül isterdi ki işin teknik şartnamesine yolların kazı yapıldıktan sonra eski haline getirilmesi noktasında bir madde konulmasıydı. Ancak şartnamede bu maddenin olmaması hem belediyemizi hem de vatandaşımızı oldukça mağdur etmiştir. 6360 sayılı Büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle sayımız 6'dan 37'ye yükselmesi ve ilçe nüfusunun 10 bin 432'den 29 bin 656'ya yükselmesi ve buna bağlı olarak hizmet alanımızın da genişlemesi nedeniyle sorumluluk alanımız 3 katına çıkmasına rağmen, kısıtlı bütçeli, borçlu ve araç parkında mevcut nüfusu hizmet edecek kapasitede araçların olmamsına rağmen, ilgili Bakanlıklara sunduğumuz projeler kapsamında şehir merkezini az da olsa ıslah ettik. 

Bunun yanında kış ayları olmasına rağmen, İlkbahar yağmurları gelmeden vatandaşlarımızın çamurlu yollarda yürümemesi adına maddi imkanlar ve mevsim şartları dahilinde ilçedeki hemen hemen bütün yollarda mıcırlıma çalışmaları yapıldı ve ekonomik şartlar dahilinde yapılmaya da devam edilecek. Mahalle statüsüne kavuşan yaklaşık 10 mahallemizde yol ıslah çalışmaları yapıldı ve bu çalışmaların da devamı gelecektir. 

Elbette ki halkımızın yaptığımız bu çalışmaların daha iyisine layık olduğunun bilincindeyiz. Bu hususta ilçemizin hak ettiği değere ulaşabilmesi adına, ellimizden geldiğince ve belediyemizin maddi olanakları dahilinde, belediye kaynaklarını halkımızın temel ihtiyaçları çerçevesinde kullanmaya özen gösterip doğru yerde ve doğru zamanda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

nebula
deneme
dosyA
BELEDİYEMİZDEN BAHAR TEMİZLİĞİ