Gevaş Belediyesi Ödüllü Logo Yarışması Düzenliyor.

Gevaş Belediyesi, kurumsal logosunu değiştirmek için ödüllü “Logo Tasarım Yarışması” düzenliyor.

Gevaş Belediyesi, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından gelen talepler üzerine resmi amblem değişikliği için yeni bir adım atıyor. Belediye, logo değişikliği için Türkiye çapında bir yarışma düzenleyerek yeni logosuna kavuşacak.

Yarışmada seçici kurul ilk üç logoyu belirleyecek ve belirlenen üç logo halk oylamasına sunularak en çok oyu alan tasarım Gevaş Belediyesinin yeni resmi logosu olacak. Yarışmada birinci seçilen tasarıma Tam Altın, ikinci tasarıma Yarım Altın üçüncü tasarım sahibi ise Çeyrek Altın ile ödüllendirilecek.

Gevaş Belediyesi Kurumsal Kimliğinde kullanılmak üzere düzenlenen logo tasarım yarışması son başvuru tarihi 28 Haziran 2024 olarak açıklanırken, 28.06.2024 Cuma günü saat 17:00’ye kadar Gevaş Belediyesi adresine posta veya kargo yoluyla ulaştırmış olacak. Başvurular Gevaş Belediyesi resmi web sitesi olan www.gevas.bel.tr 'de yayınlanan şartname ve başvuru formu doldurularak gerçekleşecek.

Gevaş’ın tarım ve kültürel zenginlikleri başta olmak üzere her yönüyle, güzel bir ilçe olduğunu belirten Eşbaşkanlar Aktı ile HAKAN, "Biz ilçemizi seviyoruz ve ilçemizin her şeyin en iyisine layık olduğunu biliyoruz. Marka ve kurumsal kimlik çalışmamızı da olabilecek en güzel şekilde yapmak için belediye meclisimizde logo tasarım yarışma düzenleme kararı aldık. Bu yarışma sonucunda karar kılacağımız logonun Gevaş’ımızı temsil eder nitelikte, tarihsel, kültürel ve geleneksel simgelerinin modern yorumunu içermesini istiyoruz. Yarışma ile oluşacak tasarımların İlçemize artı değer katacağına inanıyoruz.” dedi

Gevaş Belediyesi Logo Şartnamesi